Studia podyplomowe    na uniwersytecie medycznym w poznaniu

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych studiów podyplomowych „KOMPLEKSOWY SYSTEM WSPARCIA ROZWOJU DZIECKA ZE SPEKTRUM AUTYZMU” 

 

planowany początek V edycji: czerwiec 2024r.
początek zajęć: 16-17 listopada 2024 r.

Celem naszych studiów jest rozwój wiedzy w obszarze współczesnych metod ukierunkowanych na pomoc wybranej grupie osób, jakimi są dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Słuchacze naszych studiów będą posiadać umiejętności planowania procesu terapeutycznego oraz wdrażania strategii terapeutycznych.

Nasza kadra

Kierownikiem studiów jest dr ANNA KOSTIUKOW posiadająca ogromną wiedzę i doświadczenie w pracy z małymi pacjentami ze spektrum autyzmu.

Wśród kadry dydaktycznej, m.in. prof. dr hab. n. med. Agnieszka Słopień (Kierownik Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera UMP), prof. dr hab. n. o zdr. Ewa Mojs (Kierownik Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej UMP), czy prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Samborski (Kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Rehabilitacji UMP) oraz specjaliści i praktycy pracujący na codzień z dziećmi ze spektrum autyzmu.

Nasza kadra to doświadczeni fizjoterapeuci, lekarze, pedagodzy i nauczyciele akademickich Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Swoją wiedzę praktykują na co dzień w placówkach medycznych i terapeutycznych. Pozyskują ją od najlepszych specjalistów z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, gdzie wspólnie z University of Missouri poruszają najważniejsze tematy z obszaru spektrum autyzmu.

dLA KOGO?

Studia mają charakter doskonalący i adresowane są do nauczycieli, terapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów, fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych, a także rodziców lub opiekunów dzieci ze spektrum autyzmu.